Добруджа си върна на Нефтохимик (видео + снимки)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) взе своебразен реванш за загубата си от Нефтохимик 2010 (Бургас) на полуфинала за Купата на България миналия уикенд. Момчетата на треньора Пламен Христов удариха у дома шампионите от Бургас с 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) в последния мач от 12-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Така добричлии се върнаха на 3-о място във временното класиране с 26 точки след 8 победи и 4 загуби, с колкото е и 4-ия Левски, но с 21 точки. Нефтохимик пък е 5-и също с 21 точки, но след 7 победи и 5 загуби, колкото има и 6-ия Монтана с 19 точки. В следващия 13-и кръг Добруджа гостува на лидера ЦСКА, а шампионите са гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са в петък (25 януари).

Дебют за тима на Добруджа направи новото попълнение в състава - младежкият национал на Сърбия Давидe Ковач, който игра цял мач. Домакините доминираха през по-голямата част от срещата. Единствено в третия гейм двата тима бяха равностойни, а в края му шампионите от Нефтохимик излязоха за кратко напред в резултата. Не се случи нищо повече и Добруджа се поздрави с чиста победа след 25:23 и 3:0.
Галин Николов отбеляза 11 точки (2 аса, 3 блока) за Добруджа. 19-годишният Давиде Ковач пък показа, че въпреки младостта си умее да се владее на полето и да използва главата си при отиграване.

Най-резултатен не само за Добруджа 07, но като цяло отново бе  Велизар Чернокожев, който заби 24 точки (5 блока).

9 точки добави Денис Чавдаров (1 ас и 1 блок)

Най-резултатният играч на Нефтохимик – Николай Учиков завърши с 9 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:20, 25:17, 25:23)