Дебютен гол на Окака не стигна на Удинезе да вземе точка от Парма

Парма утвърди мястото си в средата на таблицата, след като се наложи с 2:1 като гост на Удинезе в среща от 20-ия кръг на Серия "А". Попаденията за тима от Емилия-Романя реализираха Роберто Инглезе в 11-ата минута и Жервиньо в 68-ата.
Между тези два гола Стефано Окака от състава на Удинезе реализира своето дебютно попадение с фланелката на “малките зебри”. Той бе точен е 50-ата минута с глава. След днешния успех Парма се изкачи до 9-то място във временното класиране на Серия “А”, събирайки 28 точки. Удинезе пък остава на 15-а позиция с актив от 18 точки. Гостите от Парма поведоха в 11-ата минута с гол на Роберто Инглезе от дузпа.
До ситуацията, при която главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар, се стигна след съприкосновение между бранител и нахлуващия остро в наказателното поле Жервиньо, който бе препънат. Първоначално съдията Паоло Мацолени даде сигнал играта да продължи, но след това преразгледа решението си с ВАР и отсъди дузпа, реализирана от Инглезе. В 26-ата минута Янс Ларсен от състава на Удинезе нацели десния страничен стълб с хубав удар. Пет минути след сигнала за начало на второто полувреме Удизнезе изравни, а попадението бе реализирано от Стефано Окака.
Нападателят ознаменува дебюта си с гол с глава, при който опитният футболист имаше голяма доза шанс. В 68-ата минута Парма отново поведе в резултат с гол на Жервиньо. Гостите осъществиха прекрасна контраатака, при която Стулац пусна пас към котдивоареца, а той стартира преди линията на центъра, надбяга защитник, преодоля и стража на Удинезе, след което отбеляза.