Германия, Франция, Норвегия и Дания продължават във втората фаза на Световното

Защитаващият титлата си Франция, олимпийският първенец Дания, Германия и Норвегия се класираха за втората групова фаза на Световното първенство по хандбал за мъже.

Германците и французите завършиха 25:25 (12:10) в Берлин в среща от четвъртия кръг, с което си гарантираха място в топ 3 в крайното класиране в група "А", а това и продължаване напред.

Световните шампиони са лидери със 7 точки, а Бундестимът, бронзов медалист от Рио 2016, е втори с 6 точки.

Бразилия се изкачи на третото място с 4 точки, след като нанесе първа загуба на Русия след 25:23 (15:10) и измести съперника с по-добри показатели в прекия двубой.

В група "С" съорганизаторът на световния шампионат Дания записа четвърта поредна победа след 28:17 (11:8) над Австрия.

Световният вицешампион Норвегия също продължава с пълен актив след 41:20 (21:12) над Чили и води в класирането заради повече отбелязани голове от датчаните преди прекия сблъсък между двата отбора в последния кръг на 17 януари.