Шеста победа за Академик Бултекс 99

Академик Бултекс 99 се поздрави с шестата си победа през сезона в НБЛ. Пловдивчани постигнаха втори пореден успех в първенството под ръководството на Асен Николов, който се завърна на треньорския пост на клуба, като този път спечелиха срещу Академик (София) у дома с и така имат равен брой успехи и загуби след дванадесет изиграни мача.

Домакините бяха начело в резултата в “Колодрума” през целия двубой, а много добра първа четвърт, завършила 23:8 в тяхна полза им осигури отличен старт на двубоя. Гостите спечелиха втория период, но разликата остана двуцифрена и на почивката - 42:29. През третата част дистанцията между двата тима прехвърли двадесетте точки при 58:37, а след 30 минути игра Академик Бултекс 99 водеше с 63:49. Серия от 10-2 върна надеждата за играчите на Георги Давидов, които съкратиха пасива си до 65:59, но нямаха сили за обрат и победата остана в Пловдив след.

Питър Олисемека бе над всички за победителите с 18 точки и 17 борби за 25 минути. Дайшон Найт вкара 19 точки, Васил Бачев реализира 15, а Младен Виткович и Александър Груев останаха с по 12.

Николай Грозев наниза 28 за Академик (София), докато Николай Николов се отчете с 12. След днешното поражение гостите са с актив от 3 победи и 10 загуби.

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ) - АКАДЕМИК (СОФИЯ) 85:72 (23:8, 19:21, 21:20, 22:23)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ): Александър Груев 12, Дайшон Найт 19, Васил Бачев 15, Младен Виткович 12, Никола Вуйович 3 (Венелин Христов, Адриян Секулов, Николай Николов 6, Мартин Сотиров, Питър Олисемека 18)

АКАДЕМИК (СОФИЯ): Лъчезар Димитров 2, Александър Милов, Николай Николов 12, Цветомир Чернокожев 8, Андрей Иванов 5 (Милен Дудев 3, Александър Илиев, Николай Грозев 28, Костадин Лазаров 11, Красимир Димитров 3)