Андреас Сепи на финал за първи път след 2015 година

Италианецът Андреас Сепи се класира за финала на турнира по тенис в Сидни (Австралия) с награден фонд 527880 долара.

Поставеният под номер 8 Сепи победи третия в схемата Диего Шварцман със 7:6(3), 6:4 за 1:42 часа.

Аржентинецът поведе с 2:0 в първия сет, след което последва серия от четири поредни гейма за италианеца. Сепи загуби подаването си в десетия гейм, когато стана 5:5, но спечели тайбрека със 7:3.

Във втория сет италианецът поведе с 5:2 и без проблеми затвори мача.

34-годишният Сепи елиминира на четвъртфиналите водача в схемата Стефанос Циципас (Гърция). Италианецът достигна за първи път на финал на турнир от АТП след юни 2015 година в Германия.

В спор за място на финала СЕпи ще играе срещу победителя от мача между номер 4 Жил Симон (Франция) и петия в схемата Алекс Дьо Мино (Австралия). Този двубой е отложен за утре, тъй като дъждовното време обърка днешната програма на турнира.