Мария Мицова и три български двойки продължават на четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Турция

Мария Мицова се класира за четвъртфиналите на сингъл жени и на смесени двойки на международния турнир по бадминтон в Анкара (Турция) с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 4 в схемата Мицова победи във втората си среща за деня Путри Кусума Вардани от Индонезия с 8:21, 21:16, 21:12 за 45 минути. В спор за място на полуфиналите утре българката ще играе срещу Анастасия Шаповалова от Русия.
На смесени двойки Мицова и Алекс Влаар, трети поставени, почиваха в първия кръг, а във втория елиминираха представителите на домакините Емре Сьонмез и Зехра Ердем с 21:15, 21:17 за 24 минути. Следващите им съперници са Нилс Ихсе и Берфин Аслан (Швеция). Димитър Янакиев отпадна във втория кръг на сингъл след загуба в равностоен мач от седмия поставен Мохамед Али Курт (Турция) с 15:21, 21:17, 18:21 за 59 минути.
Още две български двойки мъже се класираха за четвъртфиналите. Номер 3 в схемата Пейо Бойчинов и Иван Панев победиха Адриан Джиолко и Павел Смиловски (Полша) с 21:19, 26:24 за 26 минути, а четвъртите поставени Димитър Янакиев и Алекс Влаар надделяха над канадците Филип Чарон и Максим Тетрол с 21:19, 21:12 за 22 минути. На четвъртфиналите Бойчинов и Панев ще играят срещу Мехмет Чапар и Емре Сьонмез (Турция), а Янакиев и Влаар излизат в спор за място на полуфиналите срещу Лео Роли Карнандо и Даниел Мартин (Индонезия).