Монтана отстрани Дунав за Купата

Отборът на Монтана елиминира Дунав (Русе) в мач от 4-ия кръг на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Отборът, воден от Даниел Пеев, победи като гост русенци с 3:1 (25:20, 20:25, 25:21, 25:23).

Това бе втора победа за Монтана срещу Дунав в рамките само на два дни, след като в неделя двата тима играха среща от Суперлигата (б.р. 3:2 за Монтана). С успеха днес Монтана си осигури участие на 1/4-финалите за Купата на България. Турнирът, който ще определи носителя за трофея, ще се проведе в средата на януари в Пазарджик.

В днешния мач двата тима си размениха бързо по един гейм, а гостите спечелиха третата част и поведоха с 2:1 след 25:21. В четвъртия гейм Дунав имаше аванс до 16:12, но не успя да го задържи и да прати срещата в тайбрек - 25:23 и 3:1 за Монтана.