Царско село с пълен обрат в Благоевград и седма поредна победа, дръпна с 10 точки на върха (видео)

Лидерът във Втора професионална лига Царско село продължава наказателната си акция през настоящата кампания. Воденият от Никола Спасов отбор записа седма поредна победа във втория ешелон, след като в двубой от XVII кръг стигна до пълен обрат и успех с 3:1 като гост на закъсалия го сериозно Пирин (Благоевград).

"Царете" се оказаха изоставащи в резултата още в 6-ата минута, когато Димитър Благов се разписа след хубав пробив на Кирил Грозданов отдясно, но в рамките на само четвърт час - между 30-ата и 45-ата минута, стигнаха до пълния обрат и трите точки. Точни за столичани бяха Пламен Тенев (30’), Георги Минчев (36’ - дузпа) и Емануил Манев (45’).

С новите три точки големият фаворит за промоция в елита събра 46 в актива си и поне временно се отдалечи на 10 от втория Монтана и на впечатляващите 18 пред Арда (Кърджали) и ЦСКА 1948. Пирин пък продължава борбата си за оцеляване сред професионалистите, след като загубата у дома и победата на Кариана (Ерден) по-рано днес ги остави само на точка над чертата. “Орлетата” имат 16 точки, а първият в зоната на изпадащите - дебютантът от монтанското село, има 15.

"Орлетата" излязоха напред в резултата още в 6-ата минута, когато Кирил Грозданов проби отдясно и центрира, след което Димитър Благоев много добре финтира противников защитник и с левия крак прати неспасяемо топката във вратата на Росен Андонов.

Четвърт час след началото на двубоя Георги Хашев можеше да изравни с глава, но топката мина над вратата. В 20-ата минута голмайсторът на гостите Георги Минчев получи топката около точката за изпълнение на дузпа, финтира защитник, след което се завъртя добре и стреля, но право в ръцете на Ивайло Яначков. Минута по-късно Минчев отново имаше възможност да постави под напрежение вратаря на “орлетата”, но ударът му с глава не се получи след центриране отдясно.

В 25-ата минута зрителите на стадион “Христо Ботев” в Благоевград станаха свиделите на най-хубавия момент в срещата. Топката бе центрирана отдясно, след което топреализаторът на Царско село изпълни страхотен удар със задна ножица, но Яначков реагира добре и го лиши от възможността да реализира рядко красив гол. При последвалата добавка на капитана Веселин Минев стражът отново реагира блестящо и спаси тима си.

Нищо обаче не бе в състояние да спре момчетата на Никола Спасов в 30-ата минута, когато след центриране отляво включилият се в предни позиции десен бек Пламен Тенев с глава “разпечата” мрежата на “орлетата”. Секунди по-късно Минчев отново имаше шанс да се разпише, но и този път не намери очертанията на вратата.

Голмайсторът на Царско село и Втора лига все пак успя да запише името си сред реализаторите в 37-ата минута, след като първо бе фаулиран от Евгени Тунтев в наказателното поле, а секунди по-късно сам прати топката зад мрежата на Яначков. В 45-ата минута Емануил Манев тотално "уби" интригата в мача, след като реализира трети гол директно от пряк свободен удар.

Веднага след подновяването на играта домакините претендираха за дузпа, но така не бе отсъдена от Станимир Тренчев. С оглед комфортния аванс гостите от София значително намалиха темпото след почивката. Все пак момчетата на Никола Спасов стигнаха до няколко опасности пред вратата на “орлетата”.

Първо Веселин Минев стреля много неточно в 59-ата минута, а четвърт час по-късно Владимир Семерджиев направи невероятен пропуск, след като от няколко метра фронтално пред вратата стреля високо над напречната греда. До края на срещата момчетата на Петър Златинов имаха желание да реализират поне втори гол, но такъв във вратата на Росен Андонов не падна.