Бертенс направи обрат срещу Кербер

Холандката Кики Бертенс стартира с победа на Шампионата на WTA на осемте най-добри през сезона в Сингапур с награден фонд 7 милиона долара. Бертенс победи във втория мач от Червената група шампионката от "Уимбълдън" и водачка в схемата Анжелик Кербер (Германия) със 1:6, 6:3, 6:4 за 2:02 часа.

Холандката допусна два пробива в първия сет и загуби с 1:6. Във втората част Бертенс показа завидна концентрация, взе аванс от 5:3 и без проблеми изравни. Кики Бертенс стигна до успеха след изключително драматичен трети сет, в който двете си размениха по три пробива за 3:3, а холандката взе надмощие с четвърти пробив. Впоследствие тя успя да навакса пасив от 0:40 при свой сервис и в крайна сметка спечели с 6:4.