Силвано Пранди, Мартин Атанасов и Шомон продлъжават напред в ШЛ

Българският волейболист Мартин Атанасов и френският вицешампион Шомон продължават напред във 2-и кръг на Шампионската лига. Волейболистите на Силвано Пранди победиха без проблем като домакини норвежкия Берген с 3:0 (25:15, 25:20, 25:8) в двубой, изигран в Реймс пред 620 зрители. В първата среща помежду им Шомон записа отново успех с 3:0 гейма.

Мартен Атанасов се появи като резерва в първия гейм, след което започна от началото на 3-ата част и реализира  5 точки (3 блока, 67% ефективност в атака).

Най-резултатни бяха трима състезатели на Шомон - Батист Жейле, Майкъл Сийта (8 аса!) и Тейлър Ейвърил, които се отчетоха с по 9 точки.

За опонентите им Андерс Рьонид приключи с 6 точки.

Във втория кръг Атанасов и съотборниците му ще се изправят срещу испанския КВ Теруел, който се класира напред след “златен гейм”. В първата среща волейболистите на Мигел Ривера победиха белгийския Линдеман (Аалст) с 3:0 гейма.