Гибралтар сътвори нов подвиг

След като преди дни записа първата си победа в официален мач (б.р. 1:0 над Армения), днес Гибралтар направи нов подвиг и надви и Лихтенщайн с 2:1 в сблъсъка между двата тима от Лига “D”, група 4 на Лигата на нациите. Домакините на “Виктория Стейдиъм” направиха пълен обрат и успяха да запишат нови три точки в актива си.

Срещата започна добре за гостите, които успяха да поведат още в 15-ата минута на мача с попадение на Денис Саланович.

През втората част обаче Гибралтар съумя да обърне нещата в своя полза в равките на пет минути. Първо в 61-ата минута Джордж Кабрера възстанови равенството, а в 66-ата минута Джоузеф Чиполина донесе успеха на своя тим.

Така Гибралтар събра актив от 6 точки и изпревари днешния си съперник, като излезе на 3-ата позиция в класирането. Лихтенщайн пък вече е на дъното с актив от 3