Черна гора изпревари Румъния

Отборът на Черна гора постигна убедителна победа с 4:1 при гостуването на Литва в двубой от Лига С, група 4 на новия турнир на УЕФА Лига на нациите и изпревари във временното класиране силния тим на Румъния. Лидер с осем точки остава тимът на Сърбия, но черногорците вече са със 7. Румъния е на трето място с 6, а Литва все още е без актив. До края на турнира Черна гора гостува на Сърбия и приема Румъния, докато на северните ни съседи преди това предстои домакински мач с аутсайдера Литва.
Двубоят започна отлично за гостите, след като в 10-ата минута Стефан Мугоша откри. В 35-ата Борис Копитович удвои с глава след изпълнение на корнер, а в 45-ата минута Мугоша направи аванса на черногорците класически от дузпа. През второто полувреме черногорците свалиха оборотите и играта се изравни, но четири минути преди края на редовното време те стигнаха до четвърти гол чрез резервата Дарко Зорич. Две минути по-късно обаче домакините се разписаха почетно чрез Роландас Баравикас.