Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Марица продължава с победите в Трета лига

Отборът на Марица (Пловдив) победи с 2:0 Свиленград в мач от 10-ия кръг на Трета Югоизточна лига, игран в петък на стадиона в квартал “Кършияка”. Пловдивчани бяха по-добрият отбор на терена и спечелиха, без да играят на пълни обороти, съобщава официалната "Фейсбук" страница на маричани.
През първата част Марица имаше пълно териториално надмощие, но до сериозни положения не се стигна. Гостите се бранеха организирано и резултатът се запази 0:0.

В началото на втората част “жълто-сините” вдигнаха оборотите и създадоха няколко опасни положения. В 47-ата минута, след центриране от корнер на Тодор Тимонов, Пламен Табаков засече с глава, но уцели напречната греда. В 55-ата минута отново Тимонов центрира от ъглов удар, Костадин Дяков отклони, а Пламен Табаков нанесе удар от въздуха, с който откри резултата. В 58-ата минута Георги Георгиев бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Янислав Иванов, който успя да спаси удара. В 60-ата минута Тимонов стреля опасно, но нямаше шанса да отбележи.

Две минути по-късно Тодор Тимонов направи нов опит - този път успешен. Той отправи страхотен удар от около 30 метра, който намери горния ляв ъгъл на вратата на гостите. След гола маричани се успокоиха и до края мачът се доиграваше. Тимът на Свиленград не застраши сериозно вратата на Илия Николов, а епизодичните им атаки се разбиваха в защитния вал на домакините.

Така Марица прибави нови 3 точки към актива си и с 21 точки и с мач по-малко тимът заема втората позиция в класирането преди утрешните срещи от кръга. “Жълто-сините” продължават да са без загуба в първенството. В следващия кръг Марица гостува на Черноморец-1919 в най-интересния мач от програмата, а срещата е следващата събота от 16 часа. Преди това, в сряда, Марица гостува на Гигант (Съединение) в мач от втори кръг от областния етап в турнира за Купата на АФЛ.

Марица - Свиленград 2:0 (Пламен Табаков 55’; Тодор Тимонов 62’)

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Величко Величков, Атанас Савов, Костадин Дяков - капитан, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Мартин Анастасов), Тодор Тимонов (Ерик Смилянов), Айкут Янъков (Джунейт Узунов), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Милен Танчев, Запрян Запрянов. Треньор: Борислав Караматев

СВИЛЕНГРАД: Янислав Иванов, Георги Вълев, Янко Вълканов, Стоян Маринов, Чавдар Иванов, Веселин Бакърджиев, Сава Савов (Иван Ангелов), Христо Зотев (Костадин Желев), Иван Караманов, Ивелин Костов (Анастас Попов), Григор Георгиев. РЕЗЕРВИ: Милен Вангелов, Христо Томов. Треньор: Иван Божидаров