ЦСКА-София е на 1/8-финал, Али Соу даде заявка за титуляр срещу "сините" (видео+галерия)

ЦСКА-София спечели с 2:0 гостуването си на Монтана и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Червените не изиграха убедителен двубой, но с попадения на Евандро (52) и Али Соу (92) продължиха напред.

Наставниците и на двата отбора извършиха промени в сравнение с играчите, които използваха в шампионатните мачове преди няколко дни.

В титулярната 11-ка на червените започнаха Стипица, Атанасов, Секулич, Малинов, Жоржиньо, Евандро, Манолев и Мауридес, които не бяха титуляри срещу Ботев (Враца).

86 Монтана - ЦСКА-София

Срещата започна започна с натиск на гостите. В първите десетина минути те опитаха два удара от дистанция, които не затрудниха Орлинов.

В 29-ата минута дойде първото по-опасно положение, което бе пред домакинската врата. Кристиян Малинов отне топката от бранител на Монтана, с което стартира контраатака, при която трима червени се озоваха срещу двама сини. Халфът на гостите обаче подаде лошо към Евандро. Все пак нападателят центрира към Манолев, който от сравнително добра позиция стреля с глава в аут.

Монтана отговори секунди по-късно, когато Сергей Георгиев се откъсна по дясното крило и центрира успоредно по земя, но Чорбаджийски бе пласиран добре и спря опасната атака на втородивизионния тим.

В 36-ата минута Бикел за малко не сбърка фатално, когато Тони Тасев бе близо да му отнеме топката и да излезе със свой съотборник сам срещу вратаря, но халфът на червените, който бе последен в тази ситуация, успя да поправи грешката си.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и то приключи при 0:0

Седем минути след почивката ЦСКА-София поведе. Автор на попадението стана Евандро, който засече с глава центриране от корнер, възползвайки се от колебливо излизане на домакинския страж Орлинов.

В 59-ата минута Сергей Георгиев нахлу в наказателното поле на гостите, Стойчо Атанасов се хвърли на шпагат, нападателят на домакините падна и всички играчи на Монтана поискаха дузпа, но реферът Радослав Гидженов остана безмълвен.

В 63-ата минута Монтана създаде ново добро положение. Сергей Георгиев преодоля на скорост двама играчи на гостите и изведе отляво в наказателното поле Николай Цветков, който шутира с левия крак, но Стипица изби.

В 82-ата минута Мауридес можеше да вкара втори гол, когато се извиси над всички след центриране от корнер, но стреля покрай лявата греда. Някъде тук играчите на Ферарио Спасов видимо отпаднаха физически и равностойната игра до този момент се превърна в монолог на ЦСКА-София. Червените организираха три-четири много опасни контраатаки, които доведоха до попадение в 92-ата минута.

Резервата Валентин Антов изведе отлично Али Соу - също появил се след почивката, и нападателят вкара от 30 метра, пускайки топката покрай напусналия своето наказателно Орлинов.

Малко преди попадението Монтана получи добър шанс да изравни, но шут на играч в синьо от границата на наказателното поле попадна в ръцете на вратаря.

МОНТАНА - ЦСКА-СОФИЯ 0:2