Интересни резултати в първия кръг на мъжкото хандбално първенство

Интересни резултати се получиха в първия кръг на мъжкото хандбално първенство. Локомотив (Варна) започна с убедителна победа защитата на титлата си в А РХГ. Шампионите разгромиха гостуващия НСА с 41:21 (21:8) в първия мач от новия сезон.

В другата среща вчера вицешампионът Добруджа (Добрич) също започна с успех в собствената си зала срещу Локомотив (Горна Оряховица) с 30:25 (12:18). През първата част играта на Добруджа в атака не вървеше, а младите състезатели на гостите показаха невероятна ефективност. На почивката Добруджа изоставаше с 12:18, като влизането през втората част на невъзстановения Джошкун Якубов обърна нещата в тяхна полза. Въпреки, че видимо изпитваше болки в дясното коляно, голмайсторът на изминалия шампионат поведе съотборниците си за обрата. Силен мач записа и Илиян Илиев, който вкара 8 гола. Толкова успя да реализира и Якубов и то за по-малко от едно полувреме. Пет пъти се разписа Александър Димитров, а 4 добави Стелиян Стоянов.

Днес бронзовият медалист от миналата година Спартак (Варна) успя да се наложи у дома над Фрегата (Бургас) с 33:29 (15:9). Най-резултатен за Спартак бе Благовест Димитров със 7 гола.

В най-интересния двубой от кръга 4-ият от миналия сезон Чардафон (Габрово) завърши наравно вкъщи с Пирин 94 (Гоце Делчев) - 21:21 (11:11). С четири гола за Чардафон дебютира новото попълнение Даниел Грозданов, който през миналия сезон беше в състава на Пирин 94. По четири пъти се разписаха също Георги Николов и Петко Петков. Най-резултатен за домакините, с 5 точни попадения, беше Марио Янчев, а по два гола отбелязаха Мирослав Денчев и Христо Данаилов. За Пирин 6 гола реализира Христо Петков, 5 добави Петър Симеонов, а с 4 на сметката си завърши Добри Тунтев.

А в последния мач Осъм (Ловеч) разгроми като гост Левски от град Левски с 36:18 (19:8).