Академик Бултекс 99 спечели и втората си контрола в Букурещ

Академик Бултекс 99 продължава без загуба в контролните срещи от предсезонната подготовка. Пловдивският тим спечели и втория си мач от турнира по баскетбол за мъже в Букурещ. Този път пловдивчани надделяха над Крайова с 80:73 (17:21, 20:15, 23:15, 20:22). Вчера отборът на Дарко Костич и неговия помощник Йордан Янков победи и Динамо (Букурещ) със 76:65.

Двубоят с Крайова вървеше равностойно до почивката, на която пловдивчани се оттеглиха с точка аванс - 37:36. В третата четвърт българските баскетболисти успяха да поведат с 8 точки, което се оказа достатъчно за победата. Най-полезен за Академик Бултекс 99 беше гардът Дайшон Найт с 27 точки и 5 асистенции. Младен Виткович добави 15 точки, от които 4 тройки. Никола Вуйович и Сашо Груев се отчетоха 11 точки.

В Букурещ пловдивският тим беше без капитана си Васил Бачев, който стана татко в средата на седмицата, и без Николай Николов, който лекува травма. Веднага след срещата с Крайова отборът на Академик Бултекс 99 отпътува за Пловдив, съобщават от клуба.