Палмейрас на крачка от полуфинал за Либертадорес

Един от основните фаворити за спечелване на Копа Либертадорес през този сезон Палмейрас е на крачка от класиране на полуфинал в турнира. Деветкратният шампион на Бразилия надви с 2:0 като гост чилийския Коло Коло в първи четвъртфинал между двата тима. Сблъсъкът в Чили стартира с гол на Бруно Енрике, който се разписа още в 3-ата минута. Дуду удвои в 78-ата минута, с което даде комфортен аванс на "зелените" преди реванша в Сан Паоло.

Секунди преди края на мача левият защитник на домакините Перес и беше изгонен с червен картон, като пропуска втората среща, която е на 3 октомври.

Победителят от този сблъсък чака на полуфинал победителя от Бока Хуниорс и Крузейро. Аржентинците спечелиха с 2:0 на "Бомбонера" в първата среща. Интересното е, че "генуезците" бяха в една група с Палмейрас, като бразилците спечелиха в Буенос Айрес с 2:0, след което срещата завърши 1:1 в Бразилия.