Марсилия съсипа Гинган за едно полувреме

Отборът на Олимпик (Марсилия) разби за едно полувреме последния Гинган с 4:0 в среща от петия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на втора позиция във временното класиране.

През първата част марсилци не успяха да намерят пътя към гола, но след почивката се развихриха и вкараха четири попадения. Флориан Товен даде началото в 57-ата минута, а в 73-ата Димитри Пайе удвои аванса на домакините. Отново Товен (80) след пас на Кевин Строотман и Костас Митроглу (83) след асистенция на Пайе оформиха крайния резултат.

След третата си победа за сезона Марсилия е на второ място във временното класиране с 10 точки и 5 по-малко от лидера ПСЖ. Гинган остава твърдо на дъното без нито една точка.