Волов и Кубрат не се победиха

Футболистите на Волов(Шумен) завършиха наравно 1:1 у дома с Кубрат 2016 в среща от IV кръг на Североизточната трета лига. Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен и беше наблюдавана от близо 500 зрители. Срещата премина доста динамично с много битка по целия футболен терен, но с малко голови положения и пред двете врати. Шуменци разчитаха на младостта в отбора, докато гостите от Кубрат на опита на своите футболисти. Въпреки първоначалното надмощие на Волов гол и така не падна и двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена при нулево равенство.

В десетата минута Младен Младенов от Кубрат уцели гредата на вратата на домакините. След това шуменци направиха няколко добри атаки, но без да последва опасен удар към вратата на гостите. В края на полувремето дойде най-спорното решение на рефера Ивайло Недялков от Добрич. Иван Цонев (Волов) се откъсна от защитниците на Кубрат 2016 и бе задържан за фланелката от футболист на гостите. Сигнал за нарушение не последва - отсъден беше ъглов удар, от който не последва никаква опасност за вратаря Димитър Лазаров (Кубрат 2016).

През втората част футболистите на Стоян Чешмеджиев отново бяха по активни, но прибързаните действия и неопитността в крайна сметка ги лишиха от пълен успех. Все пак в началото на втората част след изпълнение на пряк свободен удар Муса Кавунски (Волов) стреля в очертанията на вратата, но стражът на гостите изби топката. До средата на полувремето двата отбора застрашиха няколко пъти противниковите вратари, но без успех, като стражът на Волов Добромир Дочков показа отлични рефлекси и се превърна в герой на мача. В 80-тата минута Волов направи поредната си добра атака. След два паса в половината на гостите топката попадна в Сонер Кязим. Последва подаване към Муса Кавунски, който останал сам срещу вратата на Кубрат 2016 не сгреши и отбеляза за 1:0. Три минути по-късно футболистите на Кубрат изпълниха ъглов удар. Последва удар с глава на Александър Недев, но вратарят Добромир Дочков отново се представи отлично и изби топката. Минути след това от пряк свободен удар в близост до наказателното поле на шуменци гостите вкараха гол, но попадението бе отменено след като асистент рефера високо беше вдигнал флага си за засада. Това беше бурно оспорено от състезателите на Кубрат 2016 някои от които дори изблъскаха рефера Ивайло Недялков от Добрич. Наказание обаче не последва.

В последните минути гостите се вдигнаха на отчаян щурм – поне да не загубят мача. При една от поредните им контраатаки техен нападател беше фаулиран в близост до наказателното поле на домакините. Отсъденият пряк свободен удар беше прецизно изпълнен от капитана на гостите Ивелин Спасов, който от 25 метра заби топката в мрежата им за крайното 1:1.