Северозападна Трета лига: Севлиево - Академик (Свищов) 1:0

Гол с кората измъкна Лацио (видео)

Отборът на Лацио записа втора поредна победа в Серия "А". Футболистите на Симоне Индзаги излъгаха Емполи с 1:0 в един много приятен двубой, игран на стадион "Карло Кастелани". Единственият гол падна в 47-ата минута, когато италианският национал Марко Пароло мушна топката в мрежата. Халфът реализира отблизо, засичайки леко случайно при разбърване в наказателното поле на домакините.

Двамата вратари имаха добри намеси, което попречи на зрителите да видят повече попадения. Веднъж и гредата помогна на Джовани Ди Лоренцо, когато в 88-ата минута резервата на римляните Хоакин Корея се размина с гола. Преди почивката пък Томас Стракоша спаси авторитетно мрежата си при продължителна акция на Емполи.

В добавеното време домакините докоснаха хикса, но не сполучиха. Спря ги Стракоша, който по невероятен начин отби изстрел от упор на Франческо Капуто. Така лациалите задминаха Рома във временното класиране на Серия "А". По-рано днес градският съперник на "орлите" се издъни насред "Олимпико" срещу Киево. В следващия кръг Лацио приема Дженоа в Рим, а Емполи има визита на Сасуоло.