Аржентина се справи с Доминиканската република за първата си победа (видео + снимки)

Волейболистите от националния отбор на Аржентина постигнаха своята първа победа на Мондиал 2018 в Италия и България. Възпитаниците на легендарният Хулио Веласко се справиха с Доминиканската република и спечелиха с 3:0 (26:24, 25:15, 25:15) във втория си мач от Група А на турнира, игран късно тази вечер пред едва около 1000 зрители в "Мандела Форум" във Флоренция.

Така "гаучосите" имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с което запазват реални шансовете си за продължаване напред на Световното първенство. За тимът на Доминиканската република пък това бе трета поредна загуба и той е на последното 6-о място в групата без спечелена точка до момента и само един единствен гейм. Днес (15 септември) Аржентина ще играе срещу домакините от Италия от 22,15 часа българско време, докато доминиканците ще почиват.

Аржентинците имаха проблеми само в първия гейм, който измъкнаха много трудно с 26:24. След това Аржентина наложи играта си и спечели следващите две части с убедителното 25:15 и 25:15, а с това и мача с 3:0.

Най-полезни за Аржентина бяха Кристиан Поглажен (1 блок и 58% ефективност в атака) и Себастиан Соле (6 блока! и 56% ефективност в атака) с 12 и 11 точки за успеха. За Доминиканската република Хенри Тапиа (46% ефективност в атака) и Хенри Лопес (1 ас и 53% ефективност в атака) реализираха по 11 точки.

АРЖЕНТИНА - ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (26:24, 25:15, 25:15)