Франческо Баная увеличи преднината си на върха в Мото 2 с успех в Сан Марино

Италианецът Франческо Баная с "Калекс" запази лидерската си позиция в Мото 2, след като спечели Гран при на Сан Марино, 13-и кръг от световния шампионат.

Баная постигна шеста победа за сезона, завъртайки 25 обиколки на пистата "Марко Симончели" за 41:02.106 минути. 21-годишният пилот не остави никакви шансове на съперниците си и финишира с комфортен аванс от 3.108 секунди пред втория Мигел Оливейра (Португалия/КТМ) и 4.094 секунди пред третия Марсел Шрьотер (Германия/"Калекс").

С победата си в Сан Марино Баная събра 214 точки и води с 8 пункта пред Оливейра само шест кръга преди края на шампионата. Трети във временното генерално класиране е южноафриканецът Брад Биндер (КТМ) със 119 точки, който има само теоретични шансове за световната титла. Следващият кръг в Мото 2 е насрочен за 23 септември на пистата в Арагон, Испания.