ЦСКА 1948 с нова издънка, изгоненият Феро спря "червените" (видео+галерия)

ЦСКА 1948 и Монтана завършиха 1:1 в сблъсък от Втора лига. Това е второ равенство за "червените" от началото на сезона. Андон Гущеров откри резултата за столичани с точно изпълнение на дузпа в 62-ата минута. Резервата Атанас Илиев изравни в 80-ата минута, завършвайки с глава страхотна акция на гостите. Срещата се игра пред 150 души на Националния стадион "Васил Левски".

Преди началото двамата старши треньори Валентин Илиев и Ферарио Спасов се прегърнаха сърдечно и си пожелаха взаимно успех. Както е известно, Феро бе наставник на Вальо през 2004 година година, когато водеше ЦСКА. В минутите преди първия съдийски сигнал в официалната ложа седна собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски.

В седмата минута Димитър Илиев от Монтана стреля от около 20 метра, но вратарят Диян Вълков улови без проблеми.

В 18-ата минута Тони Тасев можеше да открие резултата в полза на гостуващия състав от чудесна позиция, но стреля встрани от целта.

В 38-ата минута Томислав Павлов създаде първата опасност за ЦСКА 1948. Техничният футболист стреля мощно от далечна дистанция, но топката мина покрай вратата.

След почивката скучната игра продължи да властва, за да се стигне до 60-ата минута. Тогава Петко Петков се откъсна пред вратата на Монтана, засуети се, след което обаче бе фаулиран от стража Ивайло Василев. Съдията Георги Димитров закономерно посочи бялата точка и Гущеров направи 1:0 без да срещне трудности.

В 80-ата минута дойде време и за гостите да се зарадват. Показна атака с много подавания матира играчите на Вальо Илиев и резервата Атанас Илиев засече с глава в мрежата пас отляво на друга резерва - Владислав Мисяк.

След изравняването темпото отново спадна. Към края на мача се стигна до червени картони. Първо Васил Попов получи втори жълт, а след него същата съдба имаше жокерът на "червените" Кристиян Михайлов. В първата ситуация "изгоря" и наставникът Ферарио Спасов. Опитният спец поиска картон за играча на домакините, който спъна Попов, след като бе задържан за фланелката. Бурната реакция на Феро му донесе червен картон.
В последните секунди се стигна до любопитна ситуация пред вратарското поле на ЦСКА 1948. Стражът Вълков улови върната топка от Евгени Зюмбулев и реферът отсъди нарушение. Капитанът на "сините" Иван Михов обаче шутира в аут и пропусна да донесе обрат на своите.

Така закономерно двубоят на Националния стадион завърши без победител.

ЦСКА 1948 - Монтана 1:1

1:0 Гущеров (61 - дузпа)