Зенит сътвори истинско чудо с десет души (видео)

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) сътвори истинско чудо, елиминирайки Динамо (Минск) в реванша в Лига Европа. Руският тим губеше с 0:4 след първия мач в Беларус, но спечели с 8:1 реванша на свой терен след продължения. Още по-впечатляващо е, че възпитаниците на Сергей Семак играха с човек по-малко от 73-ата минута, когато Леандро Паредес си изкара глупав червен картон.

Именно Паредес даде преднина на Зенит в 22-ата минута със страхотен гол от фаул. Той изненадващо стреля към вратата, въпреки че нарушението бе отляво на наказателното поле и гостите очакваха центриране. Аржентинецът обаче прати топката в далечния ъгъл за 1:0.

В 66-ата минута Кристиан Нобоа удвои също от фаул, след като топката рикошира в стената и се озова във вратата.

В 72-ата минута обаче Паредес извърши нелеп фаул в гръб и получи втори жълт и червен картон, оставяйки съотборниците си в намален състав.

Въпреки това Зенит не се стъписа и в 75-ата минута при едно центриране в наказателното поле Антон Заболотний с глава свали към Артьом Дзюба, който отблизо засече във вратата за 3:0.

В 79-ата минута отново Дзюба получи прехвърлящ пас зад защитата и с удар от движение вкара толкова ценния четвърти гол, с който прати мача в продължения.

Там Динамо успя да върне един гол в 99-ата минута чрез Сейду Яхая и това доста обърка сметките на домакините, които се нуждаеха от още два гола, за да продължат напред.

Те обаче направиха нещо повече и вкараха нови четири. Себастиан Дриуси в 109-ата вкара за 5:1, след това Дзюба реализира от дузпа за 6:1 в 115-ата минута. В добавеното време руснаците получиха втора дузпа, като този път Роберт Мак бе точен от бялата точка, а накрая в 123-ата минута отново Мак вкара  за крайното 8:1.

По този начин Зенит стигна до знаменит обрат и се класира напред с общ резултат 8:5, като в следващата фаза противник на тима от Санкт Петербург ще бъде Мьолде, който елиминира състава на Хибърниън.