17-годишен норвежец стана шампион на 1500 метра

17-годишният Якоб Ингебригтсен спечели европейската титла в бягането на 1500 метра на европейското първенство по лека атлетика в Берлин (Германия). Ингебригтсен финишира за 3:38.10 минути и донесе трета титла на Европа на своето семейство. Двамата му братя Филип и Хенрик също участваха на финала, но завършиха извън първите трима.

Европейският шампион за 2012 година Хенрик Ингебригтсен се класира на четвърто място, а Филип Ингебригтсен, защитаващ титлата си от Амстердам 2016 и лидер в ранглистата за сезона, завърши 12-и.

Тримата братя Ингебригтсен имат шанс за новия отличия на финала на 5000 метра в събота.

Полякът Марцин Левандовски, втори от Световното първенство по лека атлетика в зала в английския град Бирмингам през тази година, спечели сребърното отличие с 3:38.14 минути. Трети финишира Джейк Уитмън (Великобритания) с 3:38.25 минути.