Фабио ди Джанантонио триумфира в Гран при на Чехия в Moto3

Италианецът Фабио ди Джанантонио записа първа победа за сезона, след като спечели Гран при на Чехия в Мото 3. На пистата в Бърно 19-годишният пилот на "Хонда" завъртя 18 обиколки за 39:09.124 минути. Ди Джанантонио, който стартира от пета позиция, успя да изпревари само със 0.112 секунди испанеца Арон Канет, който бе до него на стартовата решетка. Трети завърши любимецът на публиката в Чехия Якуб Корнфейл, който стартира от полпозишън, но в крайна сметка остана на 0.339 секунди зад победителя.

В челната шестица попаднаха още Енеа Бастианини (Италия), Габриел Родриго (Аржентина) и Марко Бедзеки (Италия). Шестата позиция на Бедзеки му позволи на излезе на първо място в генералното класиране след 10 от общо 19 старта за сезона. Бедзеки има 133 точки, с 3 повече от втория Хорхе Мартин (Испания), който не стартира в Бърно и със 7 пред третия в подреждането Ди Джанантонио. Следващият старт в Мото 3 е в Австрия през следващата седмица.