Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Арда бие в генералната репетиция за Втора лига (видео)

Вчера на обновената „Арена Арда“ официално бе представен отборът на Арда за предстоящия сезон 2018/2019. Точно 26 футболисти бяха посрещнати с аплодисменти от феновете, които бяха дошли да изгледат и последната контрола с Ботев (Гълъбово). Двубоят бе наблюдаван от президента на клуба Петър Пешев, както и много приятели на Арда.

Играчите на Елин Топузаков завършиха с победа своята лятна подготовка. Гостите първи откриха резултата в 30-ата минута, когато капитанът на Арда Борислав Стойчев се опита да парира удар на футболист на Ботев, но топката срещна неговата ръка и главният съдия показа бялата точка. Стойчев обаче получи и червен картон, а на негово място влезе друг играч, тъй като така се бяха разбрали двамата треньори. Точен за ботевци бе Коларов.

Малко след началото на второто полувреме Веселин Марчев бе фаулиран в наказателното поле и съдията отново показа мястото за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Георги Андонов, който бе точен и възстанови равенството. След попадението играта се раздвижи и футболистите създадоха няколко положения и пред двамата вратари. В 72-ата минута след груба грешка на защитник на гостите, Джихат Кямил открадна топката, подаде към влезлия като резерва Ахмед Осман, който бе безпощаден и донесе победата за Арда.

Следващата седмица стартира първенството на Втора лига, като Арда гостува на Кариана (Ерден). Срещата е на 21-ви юли от 18:30ч.