България победи Турция в последния си мач от груповата фаза на Европейското за жени до 20 години

Националният отбор на България победи с 54:52 (8:16, 22:10, 12:17, 12:9) Турция в последния си мач от група "В" на европейското първенство по баскетбол за жени до 20 години в Дивизия "В", което се провежда в румънския град Орадя. С успеха състезателките на Таня Гатева си осигуриха третото място в групата и ще играят срещу Великобритания в събота в първия си мач за разпределение на местата от пето до осмо.

Двубоят с Турция премина през редица обрати, като двата тима сменяха водачеството след всяка една четвърт. Решителни се оказа последните 5 минути на мача, след като в първите четири от тях българският тим направи серия от 7:0 точки, която доведе резултат от 45:47 до 52:47. Турция опита финален щурм в заключителните секунди на срещата, но той бе недостатъчен за обрат. Най-резултатна за България бе Петя Бояджиева с 19 точки. Виктория Иванова вкара още 8, а Гергана Иванова приключи със 7 точки и 11 борби. За Турция Илайда Гюнер реализира 24 точки.