Ясни са 5 от финалистите в Лигата на нациите, Полша и Италия в битка за последното място

След изиграването на мачовете до момента от последния уикенд на Волейболната лига на нациите станаха ясни 5 от 6-те финалисти

. Това са домакините на финалния турнир от Франция, които водят и в общото класиране, Русия, САЩ, олимпийският шампион Бразилия и Сърбия.

На заветното 6-о място в момента е световният първенец Полша, който по-рано днес падна от "Селесао" с 1:3 гейма на турнира в Група 17 в Мелбърн (Австралия), с 9 победи, 5 загуби и 26 точки.

Единственият отбор, който има шанс да измести "Дружина полска" от 6-а позиция, е олимпийският вицешампион Италия, който към момента е 9-и със 7 победи, 6 загуби и 21 точки, но с мач по-малко от поляците.

За целта "Скуадра адзура" трябва да запише две победи с по 3:0 или 3:1 в последните си два мача на домакинския турнир в Група 20 в Модена срещу Франция тази вечер и САЩ утре. В същото време италианците ще трябва да чакат помощ от Австралия, която трябва да направи истинско чудо и да бие Полша също с 3:0 или 3:1 гейма в последния двубой в Мелбърн утре сутрин.