Без Тихомир Иванов в скока на височина това лято

Атлет №1 на България за 2017 година Тихомир Иванов ще пропусне летния сезон, след като е претърпял хирургическа интервенция. Най-добрият ни атлет в скока на височина при мъжете в момента е опериран от спортна херния в клиника в Истанбул преди седмица. В момента той е в Истанбул, където ще продължи възстановяването му.

Иванов направи много силна 2017 година, която завърши с личен рекорд от 2.31 м и финал на Световното първенство в Лондон. Той получи контузия в бедрото при загрявката за финала и за него сезонът завърши. Именно проблемът със залавното място на четириглавия мускул е довел до решение за интервенцията, тъй като в последните няколко месеца Иванов е изпитвал дискомфорт. Той се завърна на пистата на републиканския шампионат в зала "Асикс Арена" през зимата, където спечели титлата с изравнен личен рекорд в зала от 2.28 м. Впоследствие плевенчанинът получи покана за участие на Световното първенство под покрив в Бирмингам през март, където се нареди девети с 2.20 м.
Иванов направи и един старт от началото на лятото на Диамантената лига в Доха, където завърши десети с 2.15 м. Тогава той сподели, че поканата за турнира е била неочаквана и с треньора му Георги Гетов са решили да я приеме, въпреки че тогава беше в подготвителен период.

"Всичко е наред, живот и здраве август ще започна да тренирам отново", каза Иванов пред Sportal.bg

Тихомир Иванов ще пропусне и Европейското първенство в Берлин от 6 до 12 август. Той имаше покрит норматив за участие в германската столица от миналата година, когато завърши с 2.31 м. С този резулат и с убедителните си изяви през миналия сезон той беше сред надеждите за силно представяне в Берлин.