Веселин Живков подгони още един рекорд

Веселин Живков (Академик-София) записа поредна поправка на личния си рекорд на 100 метра. Възпитаникът на Христо Стоянов спечели титлата на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години в София вчера с резултат от 10.62 сек (+1.9 м/сек). Сребърния медал на 100 м при юношите заслужи Венелин Георгиев (Локомотив-Русе) с 11.03 сек, а на третото място на почетната стълбичка се качи друг представител на Академик-София - Теодор Сопотски с 11.15 сек.

Живков получи право да стартира директно във финала на 100 метра. 17-годишният талант вече заема трето място в европейската ранглиста за сезона във възрастовата група до 18 години, а се доближава и до националния рекорд на България в тази група, който е 10.54 сек на Десислав Гунев от 2003 г.

Шампионка на България до 18 години на 100 м стана 15-годишната Мария Симовска (Спортико), която спечели златото с 12.25 сек (+2.1 м/сек). В сериите талантливата девойка записа личен рекорд в дисциплината от 12.39 сек (+0.6 м/сек). Сребърния медал поделиха Екатерина Фирсина (Евър-Варна) и Мила Димитрова (Академик-София) с по 12.48 сек.