Найденова стартира с победа на сингъл в Китай

Българката Александрина Найденова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Баото (Китай) с награден фонд 60 хиляди долара. Найденова победи Рутуджа Босале (Индия) със 7:5, 6:3 за 1:41 часа. Българката поведе с 5:1 в първия сет, но позволи съперничката й да изравни. След това Найденова направи пробив за 6:5 и при свой сервис приключи сета.
Във втората част българската тенисистка имаше аванс от 3:0, Босале отново изравни, но след нови три поредни гейма Найденова приключи мача. Българката заработи заработи 8 точки за световната ранглиста и 911 долара, а следващата й съперничка е седмата поставена Нина Стоянович (Сърбия). Найденова и Алисън Бей (Австралия), поставени под номер 2, продължават на четвъртфиналите на двойки.