Монфис с ново разочарование на клей

Представителят на домакините Гаел Монфис отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове във френския град Лион с награден фонд 501 хиляди евро.
Поставеният под номер 6 Монфис загуби от германеца Максимилиан Мартерер с 6:2, 4:6, 4:6 и допусна четвърто поражение в пет мача на клей през този сезон.

Французинът доминираше в първия сет, но след 4:4 във втората част Мартерер взе седем от следващите осем гейма по пътя си към успеха.

За място на четвъртфиналите германецът ще се изправи срещу британеца Камерън Нори, който победи квалификанта Хосе Ернандес-Фернандес (Доминиканска република) със 7:6(5), 6:1.
Друг представител на домакините Жил Симон се наложи над испанския квалификант Жорди Сампер-Монтана с 6:4, 6:2.
Симон ще се изправи срещу номер 4 Хьон Чун (Република Корея) в опит да стигне до четвъртфиналите на надпреварата за втора поредна година.