Миньоро мачка и на осветление

Отборът на Миньор (Перник) продължава със страхотното си представяне през пролетния дял на сезона в Югозападната Трета лига. В двубой от 32-ия кръг на шампионата “чуковете” разгромиха с 4:1 като гост Септември (Симитли). Подкрепяни от сериозна агитка, момчетата на Николай Тодоров изиграха най-силния си мач навън тази година.

В 24-ата минута абитуриентът Кристиян Слишков се възползва от отлична асистенция на Лъчезар Георгиев и откри резултата. Домакините отговориха с добра възможност за гол, но Костурков пропусна. Голмайсторът на перничани Стоян Кадифчин можеше да удвои резултата в 38-ата минута, но стреля право в тялото на стража на Септември. Надмощието на Миньор обаче даде резултат и в 41-ата Гогов засече с глава центриране на Илиян Илиев от ъглов удар.

След почивката “чуковете” пропуснаха няколко чудесни възможности за трети гол, а четвърт част преди края домакините се върнаха в мача след гол на Боби Хазуров от дузпа. Миньор обаче не допусна изравняване и след гол на Кадифчин от дузпа в 85-ата и на Денислав Белев в самия край прибави нови три точки към актива си. Тимът от “Стадиона на мира” вече е на пето място, с 50 точки в актива си, само на една зад четвъртия Банско. Септември остава седми с 47.