Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Мартин Проданов без конкуренция на 800 метра на “Нови звезди”

Шампионът на България за юноши до 20 години на 800 и 1500 метра в зала от тази зима Мартин Проданов (СК Актив 2013 - Пловдив) не срещна сериозна конкуренция за първото място на 800 м на 40-ото изадние на международния атлетически турнир “Нови звезди”, който се проведе на НСА днес. Синът на олимпийската шампионка в биатлона Екатерина Дафовска се бореше единствено с часовника и в крайна сметка финишира първи за 1:52.64 мин.

Втори на две обиколки завърши Николай Начев (Балкан-Ботевград) с 1:58.28 мин, а третата позиция беше за Гени Семковски (Тракия 96-Пловдив) с 1:59.18 мин.
Лекоатлетически турнир "Нови Звезди"@@@
В бягането на 5000 м при мъжете по абсолютно категоричен начин се наложи Иво Балабанов (СК Атлет-Мездра) с 14:40.54 мин, следван от Сава Тодоров (Дунав-Русе) с 15:41.92 мин и от Александър Спасов (СК Младост 2012-Благоевград) с 16:05.00 мин. Митко Ценов не завърши бягането, след като беше убедително начело, но спря на 3000 м.

Снимки: МАРИН МАРИНОВ/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от 40-ото издание на "Нови звезди" ТУК!!!