Историческата първа победа за Витоша отново избяга (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Витоша (Бистрица) завършиха 2:2 в мач от петия кръг на Група "А" на втората осмица на Първа лига. Гостите от София на два пъти излизаха напред в резултата, но първата победа на тима в елита на родния футбол отново избяга.

Резултатът бе открит от гостите още в четвъртата минута. Тогава при една контраатака Ангел Стоянов получи топката от Даниел Кутев и с премерен удар от границата на наказателното поле прати кълбото в долния ляв ъгъл на Георги Георгиев.

В 29-ата минута домакините бяха близо до изравняване, но не успяха да се възползват от грешка в защитата на Витоша и вратарят Николай Георгиев се намеси решително. Все пак шест минути по-късно домакините изравниха. След едно центриране от пряк свободен удар на Конър Хендерсън, капитанът Юлиан Попев вкара с глава.

Витоша (Бистрица) - Пирин (Благоевград)@@@

В началото на втората част двата тима действаха предимно в средата на терена с променливо надмощие. В 67-ата минута обаче гостите отново излязоха напред. Румен Гьонов центрира към наказателното поле, където Стефан Христов овладя топката и след като се освободи от защитник прати кълбото за втори път във вратата на Героргиев.

В следващите минути гостите владееха умело топката и първата победа изглеждаше все по-близо. В 78-ата минута обаче още един път статично положение изигра лоша шега на гостите. При едно центриране от корнер Фло Боджадж се извиси над защитата и направи 2:2.

Малко по-късно "орлетата" можеха да стигнат до пълен обрат. Радослав Кирилов се пребори с цялата защита на съперника и стигна до малкото наказателно поле, откъдето шутира от малък ъгъл, но топката се удари в гредата. До края на мача до ново попаднеие не се стигна и двата тима поделиха точките.

По този начин двата тима са разделени от 20 точки в класирането. Витоша е на дъното с десет точки, събрани от десет равенства, докато Пирин е с 30. Двата тима ще играят в баражите за спасение, като ще се изправят срещу отборите на Етър и Дунав.