Иван Влъчков на полпозишън в първия кръг от Националните картинг серии

Шампионът на България на Затворен маршрут в клас Туринг за последните 2 години Иван Влъчков ще стартира от полпозишън в първия кръг от Националните картинг серии в клас KZ на пистата Пауталия в Кюстендил. Двете състезания ще се проведат утре.

Участието му е част от подготовката за новия сезон в Европейските серии GT4, които започват с първия кръг на пистата Мост в Чехия на 27-29 април. Там Влъчков отново ще се състезава за екипа на Росен Даскалов – София Кар Моторспорт с болида Sin Car R1.

Иван беше най-бърз в квалификацията, като постигна време от 44:541 сек и изпревари с 0.195 сек Юлиан Серафимов. Това постижение Влъчков записа в 5-ата си обиколка. Трети остана Любомир Гърков, за който това е първо състезание в този клас.

Следваха двете серии, които да определят полпозишъна за утрешното първо състезание. В първата Иван поведе след отличен старт. Първоначално Серафимов бе близо до него, но след средата на дистанцията Иван се откъсна и финишира с аванс от 5.767 сек. Гърков остана 3-и.

Във втората Влъчков бе лидер след старта, въпреки че не потегли по най-добри начин. Той и Серафимов успяха да отбият атаката на отлично тръгналия Александър Гълъбов. На финала Иван завърши на 7.661 сек пред Юлиан и на 10.358 сек пред Гърков.