Бенковски (Бяла) взе точка у дома от Хитрино

Хитрино спечели точка при гостуването на Бенковски (Бяла) в среща от ХХIV кръг на Североизточна трета лига. Мачът се игра на градския стадион в град Бяла и беше наблюдаван от близо 200 любители на футболната игра, 20 от които бяха от Хитрино.  Срещата започна много успешно за домакините. Още в 3-ата минута при едно от поредните атаки на футболистите от Бяла неразчетени действия на защитниците на Хитрино помогнаха на Ивайло Вечеславов да излезе на стрелкова позиция с вратаря на гостите Георги Стоянов. От рамките на наказателното поле младият нападател на Бенковски не пропусна и изведе домакините напред в резултата – 1:0.

Рано падналият гол посмути гостите и в следващите минути те заиграха хаотично, с еднотипни разигравания и центрирания пред наказателното поле на домакините. От това обаче резултат не се получи и двата тима се прибраха на почивката с гол преднина за Бенковски (Бяла).
През втората част играта изцяло премина в половината на домакините, но гол и така не падаше. Третото място в класирането за тима от Хитрино и самочувствието им за водещ отбор в групата едва не им изигра лоша шега. Голмайсторите на отбора Ивелин Василев и Христо Александров така и не намериха верния път към вратата на Александър Ангелов, който между другото се превърна в герой на мача, спасявайки не един и два техни шутове. Все пак, в 75-ата минута влезлият като резерва Расим Нурханов използва разбъркване в наказателното поле на Бенковски и от рамките на наказателното поле възстанови равенството – 1:1.

Последваха нови атаки към вратата на домакините, нови центрирания и нови пропуски на Христо Александров, Ивелин Василев и Расим Нурханов. Шут на Межнун Ахмедов от Хитрино натресе гредата зад вратаря Александър Ангелов. В интерес на истината в последните минути и домакините удариха греда след шут на Стамен Владимиров.
За Бенковски това е второ равенство от началото на първенството,  докато за гостите от Хитрино това е седмо равенство. В следващия кръг, който ще се играе на 18 април (сряда) от 16:00 часа, Бенковски ще гостува на Локомотив (Русе), докато Хитрино приема у дома лидера в групата Добруджа.