Академик Бултекс 99 подчини "моряците"

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) със 71:62 (23:13; 19:18; 20:13; 9:18) в двубой от XXIV кръг.

Никола Маравич беше най-резултатен за победителите – 17 точки, а Васил Бачев добави 14 точки.

Симеон Илиев вкара 18 точки за „моряците“, а Цветослав Острев приключи с 14 точки.

Пловдивчани поеха инициативата в началото на двубоя и достигнаха до двуцифрен аванс – 23:13, като във втората четвърт играта се изравни, но въпреки това, до почивката разликата в полза на Академик Бултекс 99 се запази непроменена – 42:31.

През третата четвърт домакините натиснаха и увеличиха преднината си до 18 точки – 62:44, като в заключителните десет минути баскетболистите на Академик намалиха темпото, но това не промени нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 71:62 в полза на пловдивчани.