Какво чудо! "Вълците" разкъсаха и изхвърлиха Барса и Меси (видео + галерия)

Рома сътвори най-голямата сензация в тазгодишното издание на Шампионската лига. Тази вечер “Вълците” спечелиха с 3:0 в реванша срещу Барселона от 1/4-финала и изхвърлиха каталунците от турнира. Испанците имаха преднина от 4:1 след първия мач, но днес бяха бледа сянка на себе си и с нищо не защитиха големите си амбиции в турнира, като допуснаха пълен обрат. Един Джеко откри резултата в 6-ата минута, Даниеле Де Роси удвои в 58-ата от дузпа, а Костас Манолас бе големият герой, вкарвайки третия гол в 82-ата минута. Така общият резултат от двата мача стана 4:4, но италианците ликуваха заради гола на чужд терен от първата среща. Барса пък отпада за трета поредна година на фазата на 1/4-финал.

Рома - Барселона@@@
Старши треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо не можеше да разчита на контузения Диего Пероти, а наставникът на Барса Ернесто Валверде нямаше как да използва Филипе Коутиньо, тъй като бразилецът няма право да играе с екипа на “лос кулес” в турнира този сезон. Аут бе и контузеният Люка Дин, който е бивш футболист на Рома.

“Джалоросите” излязоха с Един Джеко и Патрик Шик в атака, а Барса отново разчиташе на добре познатите машини за голове Луис Суарес и Лионел Меси.

Първата опасност в мача бе на сметката на гостите. В 4-ата минута Сержи Роберто стреля опасно, но Алисон спаси.

В 5-ата минута обаче Рома претендира за дузпа, след като Самюел Юмтити изблъска в гръб Александър Коларов, но съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Минута по-късно резултатът бе открит. Даниеле Де Pоси с прекрасен дълъг пас изведе Джеко на скорост, той надбяга двама защитници и чукна топката покрай плонжа на вратаря за 1:0.

В 10-ата минута Лионел Меси стреля от фаул, но прати кълбото над вратата.

В 13-ата минута отново събитията се пренесоха пред вратата на Марк-Андре тер Щеген. След центриране от корнер Патрик Шик се извиси и стреля с глава, но над вратата.

Рома - Барселона 1:0@@@

В 25-ата минута Един Джеко получи пред наказателното поле, обърна се и шутира, но високо над вратата.

В 29-ата минута Патрик Шик получи чудесно центриране в пеналта и стреля опасно с глава, но топката мина покрай вратата.

В 37-ата минута Един Джеко бе намерен с балонно центриране, но успя да надскочи прекия си пазач и да отправи доста опасен удар, спасен от Тер Щеген. При последвалия корнер босненецът имаше още един шанс да обстрелва вратата, но този път доста по-неточно.

В 41-ата минута Меси за втори път получи шанс да стреля от фаул от добра позиция, но и този път изстрелът му никак не се получи и мина високо над вратата.

В началото на второто полувреме Рома продължи да действа агресивно. В 55-ата минута Патрик Шик нахлу в наказателното поле и падна, но съдията не отсъди дузпа. Минута по-късно Джеко се откъсна и бе задържан от Жерард Пике в пеналта и този път нямаше как Клеман Тюрпен да не посочи бялата точка. Ветеранът Де Роси пое отговорността да изпълни наказателния удар и бе безпощаден за 2:0.

В 66-ата минута Кевин Строотман реши да опита красив удар от воле от около 30 метра, но за негово съжаление това не се получи особено успешно, но пък халфът получи аплодисменти от триубните.

В 68-ата минута Раджа Наинголан получи около точката на дузпата и стреяля от въздуха, но в ръцете на Тер Щеген.

Минута по-късно домакините имаха нова прекрасна възможност, когато Де Роси отблизо стреля с глава и топката тупна на сантиметри от гредата.

Рома - Барселона 2:0@@@

В 74-ата минута Барса създаде една от малкото си възможности. Лионел Меси получи пред наказателното поле, освободи си пространство и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В 79-ата минута Рома бе на косъм от трети гол, след като изстрел отблизо на Стефан Ел Шаарауи бе спасен по блестящ начин от Тер Щеген.

Рома - Барселона 3:0@@@

В 82-ата минута Рома сензацията стана факт. Костас Манолас бе изпуснат на първата греда при центриране от корнер и с глава порази вратата на Барса, а "Олимпико" буквално бе на път да се срути.

В заключителните минути Барса се хвърли в отчаян щурм. В 90-ата минута Алисон излезе неразчетено и за малко да бъде прехвърлен от Усман Дембеле, но той прехвърли и вратата.

В крайна сметка Рома удържа велика победа за историята и се класира на 1/2-финал в Шампионската лига. "Джалоросите" станаха едва третият отбор в историята на турнира, който заличава три гола пасив от първата среща в турнира -  Ла Коруня 4:0 след 1:4 с Милан 2004, както и Барса с 6:1 след 0:4 миналата година. Това е първи 1/2-финал за Рома от 1984 година насам.