Не зачетоха гол на Гълъбинов в дербито на Генуа (видео)

Отборите на Сампдория и Дженоа не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 31-ия кръг на Серия “А”. Мачът на “Мараси” не донесе очакваното зрелище и завърши при резултат 0:0. Българският нападател на “Грифоните” Андрей Гълъбинов се появи в игра в края на мача и бе на косъм да донесе успеха на своя тим, като отбеляза гол, който обаче не бе зачетен заради засада.

Иначе мачът имаше заряд и положения пред двете врати. В началото Сампдория започна по-добре и първо в 7-ата минута удав на Денис Прает премина на сантиметри над вратата. Пет по-късно Лукас Торейра стреля неточно от фаул.

В 14-ата минута и символичните гости стигнаха до първата си добра възможност. Лука Ригони стреля от границата на наказателното поле бе спасен от Емилиано Вивиано.

В самия край на полувремето Джанлука Капрари стреля опасно, но Матия Перин спаси.

В 49-ата минута отново Торейра се озова на стрелкова позиция, но прати топката встрани от вратата.

В 80-ата минута Карол Линети стреля мощно от около 25 метра, Перин спаси, а след това и Капрари опита да довкара отбиатта топка, но и той не успя да преодолее вратаря.

В 88-ата минута Гълъбинов влезе на мястото на Джанлука Лападула и само две минути по-късно получи пас в наказателното поле и без забавяне прати топката в мрежата. За негово съжаление той бе в засада и това не остана незабелязано за съдиите, които не признаха гола.

И двата тима имаха претенции за неотсъдени дузпи в хода на мача, но съдията Давиде Маса по никакъв начин не се повлия и така и не посочи бялата точка.

След това реми Сампдория се намира на 9-ото място в класирането с 48 точки. Дженоа пък заема 12-ото място в класирането с 35 спечелени точки.