Две загуби и две победи за българските тенисистки на различни турнири

Българката Елица Костова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита Ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. Костова победи шестата поставена Башак Ерайдън (Турция) с 6:4, 6:1 за 84 минути. Двубоят беше прекъснат вчера във втория гейм и се доигра тази сутрин. Лошото време обърка програмата на турнира и така на четвъртфиналите по-късно днес Костова ще играе срещу Олга Данилович (Сърбия). Българката заработи 9 точки за световната ранглиста и 654 долара.

Българката Юлия Стаматова пък отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Стаматова загуби от третата поставена Анна Бондар от Унгария с 5:7, 2:6 за 1:42 часа. Унгарката направи пробив в 12-ия гейм на първия сет, а във втората част след 2:2 все четири поредни гейма и приключи мача. 24-годишната българка все пак заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара.

Междувременно, националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова (на снимката) се класира за финала на турнира по тенис на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставената под номер 4 Шиникова спечели първия сет със 7:5 след 52 минути игра срещу Клаудия Осте Ферер (Испания), след което съперничката й се отказа поради контузия. С успеха 26-годишната софиянка заработи 7 точки за световната ранглиста и 1470 долара, а в спора за титлата ще играе утре срещу номер 1 в схемата Монсерат Гонсалес (Парагвай). По-късно днес Шиникова и Камила Скала (Италия), поставени под номер 4, излизат на четвъртфиналите на двойки срещу Ева Гереро Алварес (Испания) и Ясмин Мансури (Франция).

Шампионката на България в зала Петя Аршинкова пък отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Аршинкова загуби от четвъртата поставена Корнелия Листер (Швеция) с 3:6, 6:2, 2:6 за 2:42 часа. В решителния трети сет Листер поведе с 3:1 и до края на двубоя направи още два пробива. Българката заработи 4 точки за световната ранглиста и 734 долара.