Откритието на Юнайтед дебютира със загуба за Шотландия

Алекс Маклийш започна втория си период начело на Шотландия със загуба от Коста Рика с 0:1 на "Хемпдън Парк". "Гайдарите" излязоха в доста експериментален състав, който не успя да се противопостави на един от участниците на Мондиал 2018. Единствения гол отбеляза Маркос Урена.

Маклийш пусна сред титулярите четирима пълни дебютанти, но те не впечатлиха с изявите си. Двата отбора имаха само един мач помежду си преди днес - на световното първенство в Италия през 1990 година, когато Коста Рика също се наложи с 1:0.

Сред дебютиращите за Шотландия беше и халфът на Манчестър Юнайтед Скот Мактоминей. Коста Рика пък излезе с най-добрите си футболисти и показа, че превъзхожда съперника си. В 14-ата минута Брайън Овиедо центрира към нападателя на ФК Лос Анджелис Урена и той преодоля Макгрегър. След почивката най-доброто положение за домакините се откри пред Мат Ричи, но неговият силен удар беше париран от Кейлър Навас.

ШОТЛАНДИЯ - КОСТА РИКА 0:1
0:1 М. Урена (14)