Головата машина Каранга е героят в първия епизод между "червени" и "сини"

Отборът на ЦСКА-София удари Левски с 1:0 в първото дерби между двата тима за 2018 година. За пореден път през този сезон героят за "червените" е Фернандо Каранга, който вкара своето 22-ро попадение за сезона. Бразилецът беше точен в 85-ата минута, когато засече центриране на Тиаго от фаул. Двубоят беше от последния 26-ия кръг на редовния сезон в Първа лига, като се игра на много тежък и наводнен терен на стадион "Васил Левски". С този успех тимът на Стамен Белчев влиза в плейофите с актив от 63 точки, докато "сините" останаха на трето място с 50 точки.

ЦСКА-София - Левски - част II@@@Както е известно, това беше първи от петте сблъсъка между двата клуба до края на сезона. На тях им предстои да се изправят един срещу друг още два пъти в шампионския плейоф, а освен това ще премерят сили и на полуфиналите за Купата на България.

ЦСКА-София - Левски - част II@@@Първи епизод беше за "червените", които сега ще имат голяма психологическо предимство преди другите мачове, където със сигурност са фаворити.

ЦСКА-София се изравни с Лудогорец, който има мач по-малко, като феновете и футболистите на клуба продължават да мечтаят за златен дубъл. Поражението беше първо за Левски от 29 октомври в първенството, когато загубиха с 0:2 от шампионите в Разград.

ЦСКА-София - Левски - част II@@@Стамен Белчев направи три промени от инфарктната победа с 2:1 над Пирин (Благоевград) преди седмица. Специалистът заложи на Рубен Пинто от първата минута, въпреки че той лекуваше дълго време травма, като през тази пролет все още нямаше изиграни минути. Той смени Раул Лое в халфовата линия. Божидар Чорбаджийски се завърна в центъра на защитата след наказание за сметка на Александър Барт. Роланд Алберг пък изненадващо остана извън групата, въпреки че след идването си на "Българска армия" е твърд титуляр, като бе заменен от Енрике Рафаел.

ЦСКА-София - Левски - част II@@@Пред Витаутас Черниаускас бяха опитните Станислав Манолев, Николай Бодуров, както Божидар Чорбаджийски и Жеферсон. В средата на терена действаха Рубен Пинто и Кристиян Малинов. Тиаго Родригес, който вкара двата гола за ЦСКА-София в есенното дерби, игра на любимата си позиция зад тарана Фернандо Каранга, а по крилата нападаха Кирил Десподов и Енрике Рафаел. Бразилецът стартира вместо Роланд Алберг.

ЦСКА-София - Левски - част II@@@Наставникът на Левски Делио Роси направи шест промени промени от равенството с Етър (1:1). Извън състава останаха Николай Кръстев, Афонсо Фигейредо, Ивайло Найденов, Жорди Гомес Жерсон Кабрал и Ривалдиньо. На вратата се завърна капитанът Божидар Митрев, а в защита действаха Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Паулиньо и Роман Прохазка помагаха по двата фланга. Вътрешни халфове бяха Кали Тиам и Филипе Нашименто. Станислав Костов се завърна на върха на атаката, а Габриел Обертан му партнираше в нападение.

Интересното е, че двамата треньори направиха общо по четири промени в стартовите 11 от дербито на 21 октомври, когато двата тима завършиха 2:2.

Сектор "Г" демонстрира своята хореография, която беше шахматна дъска с транспарант - "Армейски гамбит", а фигурите бяха в синьо и червено. Сектор "Б", в който имаше доста празни местна, имаше голям транспарант - "Синя еуфория".

"Сините" стартираха по-агресивно, като в петата минута Габриел Обертан стреля от въздуха, но топката мина покрай гредата. Постепенно "червените" изнесоха играта, като двата тима се бореха за всеки сантиметър, но топката се движеше много трудно в локвите по терена, което затрудняваше всички играчи.

В 24-ата минута Яблонски върна лошо топката към Митрев, който със сетни усилия изби пред Тиаго.
Символичните домакини взеха инициативата след 25-ата минута. Хубав удар на Каранга с глава мина на сантиметри от дясната греда на Митрев. Това се случи в 37-ата минута.
ЦСКА-София - Левски@@@
Минута по-късно Каранга удари с лакът Тиам в лицето, но реферът спести картон на бразилеца. В 43-ата минута Станислав Костов се откъсна от защитата, но вместо да търси подаване, стреля от малък ъгъл и Черниаускас изби в ъглов удар.

На почивката Сержиу Буш замени Костов. Много груби фалове на Иван Горанов срещу Кирил Десподов и на Давид Яблонски срещу Рафаел, бяха санкционирани с жълти картони. Веднага след това Кристиян Малинов извърши груб фаул срещу Нашименто, като също получи жълт картон. Десподов също получи такъв, след като разкара топката.

Сектор "Б" имаше хореография подигравайки се на ЦСКА-София и историята
на Литекс, докато от северната трибуна отвърнаха с много димки и факли.

ЦСКА-София - Левски - част II@@@Положенията липсваха пред двете врати, но постепенно "сините" загубиха свежест. Тимът на Делио Роси получи право да изпълни фаул от границата на наказателното поле, но Прохазка стреля разочароващо.
Ривалдиньо смени Обертан, който получи травма, докато Едвиж Джеси и Хуан Бланко получиха шанс за изява от Белчев.
ЦСКА-София - Левски - част II@@@
В 82-ата минута отново Каранга и Цветкович си размениха реплики. Две минути след това голмайсторът беше по-хитър и си спечели фаул от Яблонски. След нова реплика на Цветкович голмайсторът се върна към сърбина, който посегна леко с глава, нападателят се строполи на терена, но Никола Попов реши да не дава картони.

ЦСКА-София - Левски@@@При последвалото центриране цялата защита пред Митрев се размина с топката, която стигна до Каранга, който се опита да спре топката, но тя се хлъзна в левия му крак, промени траекторията си и влезе в мрежата на "сините". Голаджията избуха в бурна радост, както и феновете на "червените" в Сектор "А" и Сектор "Г".
ЦСКА-София - Левски@@@Попадението е негово второ във вратата на "сините", след като беше точен и при победата с 3:0 през април миналата година.

ЦСКА-София - Левски@@@Голът матира играчите на Левски, които не успяха да създадат положение пред противниковата врата и записаха първа загуба от 11 поредни мача. ЦСКА-София пък за трети пореден мач спечели в последните минути. Първо срещу Етър (2:1), след това срещу Пирин (2:1), а сега и срещу Левски (1:0).

ЦСКА-София - Левски@@@Сега предстои пауза от две седмици, след която "червените" излизат с Ботев (Пловдив), докато "сините" срещу Берое, в първите мачове от плейофите.