Котев пак измъкна ЦСКА 1948, “червените” с няколко контузени на “кривия” терен в Самоков (видео+галерия)

След гол на Кирил Котев в 38-ата минута ЦСКА 1948 спечели с 1:0 гостуването си на Рилски спортист в двубой от 21-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе второ поредно гостуване на червените, което те печелят след попадение на своя капитан. Той вкара за 1:0 и при визитата на Ботев в Ихтиман, когато се разписа в 89-ата минута.

И при днешното гостуване направи впечатление лошото тревно покритие на терена, което затрудни максимално и двата отбора. Все пак то бе малко по-добро от тези, на които ЦСКА 1948  игра при визитите на Беласица и Ботев (Ихтиман).

Рилски спортист - ЦСКА 1948@@@

Иначе червените и Рилски спортист си размениха по едно голово положение преди Кирил Котев да вкара в 38-ата минута с глава след центриране от корнер.

След почивката домакините отпаднаха физически и футболистите на Валентин Илиев имаха на няколко пъти шанс да реализират за втори път, най-вече чрез резервата Цаковски. В средата на втората част негов удар бе спасен от Райчев, а малко по-късно един от най-техничните футболисти на червените не уцели вратата от 6-7 метра след отличен пробив и центриране на Гущеров отдясно.

В днешния двубой ЦСКА 1948 даде две жертви. Още преди почивката юношата на ЦСКА Калоян Стефанов напусна с контузия след грубо влизане отзад и на негово място се появи друг армеец - Йоан Маринов.

През втората част и Васев бе принудително заменен, тъй като “обърна” глезен при единоборство за висока топка в центъра на терена.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ЦСКА 1948 0:1

0:1 Кирил Котев 38

РИЛСКИ СПОРТИСТ: 1. Райчев, 3. Иванов, 14. Янков, 8. Крумов, 13. Колев, 7. Младенов, 18. Максимов, 5. Кръстев, 4. Михайлов, 20. Аджов, 17. Захариев

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 39. Михайлов, 6. Котев, 3. Зюмбулев, 27. Грозин, 22. Васев, 10. Павлов, 11. Стефанов, 77. Хаджиниколов, 99. Гущеров, 19. Петков

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg