Ривър Плейт спечели Суперкупата на Аржентина

Ривър Плейт стана за първи път в историята си носител на Суперкупата на Аржентина, след като победи с 2:0 големия си съперник Бока Хуниорс във финала в Мендоса. Носителят на купата на Аржентина стигна до успеха над шампиона с попадения във всяко едно от полувремената.

През първото Пити Мартинес откри от дузпа в 18-ата, като топката "облиза" гредата, преди да влезе в мрежата на Аугустин Роси. Бока натисна здраво съперника си, но не успяваше да преодолее сплотената отбрана на Ривър Плейт. Нещо повече - Пити Мартинес беше близо до втори гол.

Все пак Ривър Плейт стигна до втори гол в 70-ата минута, като негов автор стана резервата Игнасио Скоко, който се появи в игра само две минути по-рано.