Севиля разтърси "Олд Трафорд" и изхвърли Ман Юнайтед (видео)

Севиля спечели с 2:1 на “Олд Трафорд“ и отстрани Манчестър Юнайтед, след като първата среща от осминафиналите на Шампионската лига бе завършил 0:0. Висам Бен Йедер осигури победата на отбора на Винченцо Монтела. Нападателят се появи в игра в 72-ата минута, а шест минути по-късно бе реализирал два гола. Ромелу Лукаку върна едно попадение в 84-ата минута, но Юнайтед нямаше сили за нещо повече.

Домакините организираха няколко добри атаки в първите минути на двубоя срещу Севиля. Още във втората минута отлична комбинация завърши с неточен удар на Лукаку. След това изстрел на Рашфорд бе блокиран. Постепенно обаче “червените дяволи“ отстъпиха инициативата и гостите започнаха да владеят повече топката. В десетата минута след ъглов удар Кореа засече топката с глава и тя мина малко над вратата. Последва период, в който Севиля имаше леко предимство и пробва няколко изстрела, но те не застрашиха вратата на Де Хеа.

В 28-ата минута Муриел бе изведен на добра позиция, но не затрудни вратаря на домакините. Малко по-късно отново той не успя да завърши отлична атака на гостите. В последната част на първото полувреме Юнайтед се активизира и натисна. Най-добрата ситуация бе създадена след двойно между Фелаини и Санчес, като белгиецът стреля силно, но ъгълът бе труден и Серхио Рико отрази удара.

Рашфорд и Лингард успяха да преодолеят отбраната на съперника, но не и да намерят добро подаване в наказателното поле. Разбъркване пред вратата на Рико също не завърши с удар и защитата на Севиля се справи с натиска.

В началото на втората част двата отбора показаха по-голямо желание да атакуват противниковата врата. Испанците направиха няколко отлични комбинации, като в 48-ата минута Хоакин Кореа бе изведен на отлична позиция в наказателното поле. Той мина покрай Рашфорд, но се забави и Ерик Байи с изключителен шпагат в много важен момент успя да избие топката от краката му.

Отговорът на Ман Юнайтед бе пробив и диагонален удар на Лингард, който Рико успя да избие и топката мина встрани от гредата. В играта и на двата тима имаше повече агресия, а Севиля не се дръпна назад, а при всяка възможност опитваше да атакува. Алексис Санчес получи добра възможност след подаване на Рашфорд в 57-ата минута. Ударът на чилиеца бе блокиран. Гостите веднага организираха опасна атака, като Байи не позволи на Муриел да стреля в близост до Де Хеа.

Пол Погба бе включен в игра в 59-ата минута. Французинът не успя да допринесе с нещо особено до края на срещата. В 72-ата минута Винченцо Монтела направи смяна, която се оказа доста по-решителна. На терена се появи Бен Йедер, който замени Муриел на върха на атаката. Две минуто по-късно той откри резултата. Отлична бърза атака завърши с подаване към Бен Йедер в наказателното поле, а той овладя и прати топката в левия ъгъл на Де Хеа.

Манчестър Юнайтед - Севиля 1:2@@@

Моуриньо реагира, като пусна в игра Марсиал и Мата на мястото на Лингард и Валенсия. Манчестър Юнайтед обаче получи втори гол в рамките на четири минути и негов автор отново бе Бен Йедер, който вкара десетия си гол в Шампионската лига през този сезон. Френският нападател стреля с глава и въпреки опитите на Де Хеа да избие топката премина голлинията и Севиля поведе с 2:0.

“Червените дяволи” се хвърлиха в атаки, а Смолинг се размина с гола. Веднага след това Де Хеа направи страхотно спасяване след удар на Кореа. Тимът на Моуриньо върна малките надежди на феновете в 84-ата минута, когато Лукаку върна едно попадение, след като засече красиво от воле топката след ъглов удар. В оставащите минути натискът на домакините не доведе до чисти положения, а в 92-ата минута Бен Йедер се размина с хеттрик. Той бе изведен сам срещу Де Хеа, а около него нямаше никой. Нападателят обаче сякаш се стъписа и стреля в краката на вратаря.

МАН ЮНАЙТЕД - СЕВИЛЯ 1:2
0:1 - Бен Йедер (74)
0:2 - Бен Йедер (78)
1:2 - Лукаку (84)