Хофенхайм удължи агонията на Волфсбург (видео)

Отборът на Хофенхайм постигна убедителна победа с 3:0 над гостуващия Волфсбург в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията бяха дело на Нико Шулц (18’), Серж Гнабри (77’) и Жошуа Гилавоги (автогол - 80’).

С успеха домакините събраха 38т. и са на седмата позиция в класирането, докато Волфсбург е на 15-о място с 25 пункта, като това бе седми пореден мач във всички турнири без победа за “вълците”.

Двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултат в 18-ата минута, когато Шулц отбеляза за 1:0, като това бе първия му гол за клуба в първенството.

Хофенхайм продължи да играе по-добре и в 32-ата минута Серж Гнабри отблизо нацели напречната греда, а две минути по-късно защитник изби негов удар от голлинията. Другият нападател на тима Андрей Крамарич също пропусна да увеличи преднината в 40-ата минута, когато излезе сам срещу Коен Кастеелс, но вратарят спаси изстрела му.

Гнабри все пак успя да се разпише, като го стори в 77-ата минута с далечен удар в десния ъгъл на вратата.

Три минути по-късно отново той имаше основна заслуга за третото попадение в мача. След негов опит за подаване Кнохе изчисти топката в крака на Гилавоги и тя влетя в мрежата за крайното 3:0.