Канаваро с първа победа след завръщането си в Китай

Фабио Канаваро постигна първа победа след завръщането си в китайския футбол, а тренираният от него отбор на Гуанджоу Евъргранде надви с 4:1 Шанхай Шенхуа за Суперкупата на страната.

Китайският национал Хуанг Боуен откри резултата за шампионите от Гуанджоу, а Фреди Гуарин изравни за Шенхуа осем минути преди почивката. Но само 6 минути по-късно Алан Карвальо даде нова преднина на водения от Канаваро отбор, а след почивката още две попадения добавиха Гао Лин и Рикардо Гуларт за крайното 4:1. Гуанджоу Евъргранде печели Суперкупата на Китай за четвърти път от 2012-а година насам.

"Аз съм щастлив днес, не защото резултатът е такъв, убедителен. А и заради мъдрото представяне на тима в мача. Изобщо не се повлияха от странични фактори. Доволен съм, тъй като контролирахме събитията на терена от 1-ата до последната минута, каза още Канаваро.

Това е трети мач за Канаваро начело на Гуанджоу, като в първите два постигна равенства в Азиатската Шампионска лига. Той беше уволнен през 2015-а година от същия този клуб, след което водеше Тянцзин Теда и ги класира 3-и в първенството. Но от Евъргранде му се обадиха пак, след като Луис Фелипе Сколари реши да не си продължава договора.