В процес на действие: 7 поредни победи за Сиксърс

Филаделфия продължава да показва израстването си с всеки изминал мач и записа седма поредна победа след 116:105 у дома срещу отбора на Орландо. Сиксърс се справиха с Меджик след нов блестящ мач на младите си звезди Джоел Ембийд и Бен Симънс, а по всичко личи, че тимът на Брет Браун ще даде всичко от себе си, за да се задържи в плейофната картина до края на редовния сезон.

В момента Филаделфия е на седмо място на Изток с 32 победи и 25 загуби, а шестия Милуоки (33-25), както и четвъртия и петия - Вашингтон (34-25) и Индиана (34-25) са на една ръка разстояние.

Ембийд впечатли за пореден път и вкара 28 точки, овладя 14 борби, като добави и само 1 чадър към статистиката си, но за сметка на това го направи по запомнящ се начин и размаха пръст като легендарния Дикембе Мутомбо след блокадата. Симънс се отличи със 17 точки и 7 асистенции, а останалите титуляри на Фили също вкаха минимум по 10 точки - Дарио Шарич реализира 11, Робърт Ковингтън приключи с 12, а Джей Джей Редик с 16.

Марко Белинели се включи добре като резерва с 15 точки за 27 минути, докато най-резултатен за Орландо бе Аарън Гордън с 20 точки.

Меджик записаха загуба №18 в общо 59 мача до момента през сезона.